لوگوی سایت ایمان اشکاوند راد
ICDL

مدرک ICDL و مهارتهای آن

سواد رسانه ای

امروزه در تمامی کشورهای پیشرفته و اغلب کشورهای در حال توسعه، بسیاری از کارهای شخصی و عمومی توسط رایانه انجام می‌گیرد. بنابراین تمامی افراد باید حداقل توانایی استفاده از رایانه را برای انجام کارهای روزمره داشته باشند که به آن سواد رایانه‌ای گفته می‌شود.

یکی از مدارک معتبر در زمینه سواد رایانه‌ای گواهینامه بین المللی کاربری رایانه ICDL می‌باشد.

گواهینامه بین المللی کاربری رایانه ICDL

این مدرک نخستین بار توسط کشور فنلاند در اروپا طراحی و به کار بسته شد. امروزه بیش از 100 کشور جهان این مدرک را به عنوان معتبرین گواهینامه در رابطه با کاربردهای عمومی رایانه پذیرفته‌اند و دارنده آن باسواد رایانه‌ای نامیده می‌شود.

مهارتهای هفتگانه دوره ICDL عبارتند از:

دوره ICDL شامل فراگیری هفت مهارت است که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم:

1-مفاهيم پايه فناوری اطلاعات و مبانی رایانه: اين دوره شامل مباحثی مقدماتی درباره رايانه، اطلاعات و مسائل مرتبط با آن‌ها می‌باشد.

برای آشنایی و تسلط بر این مهارت می توانید از فیلم آموزشی آشنایی با مفاهیم فناوری اطلاعات و قطعات کامپیوتر استفاده کنید.

بسته آموزشی اشنایی با مفاهیم فناوری اطلاعات IT

2-دوره دوم شامل آشنايي با سيستم عامل ويندوز مي‌باشد.

3-دورهی آموزشی Word  سومين مهارت از استاندارد ICDL می‌باشد  برنامهWord  متداولترين برنامه واژه‌پرداز موجود به شمار می‌آيد. هدف اصلی برنامه اين است که در تايپ و قالب‌بندی متن‌ها مفيد واقع شود. اما ويژگي‌های قدرتمند ديگری نيز دارد که امکان ايجاد جدول‌های مختلف، کار با تصويرهای گرافيکی، طراحی صفحه وب و بسياری از قابليت‌های ديگر را نيز فراهم کرده است.

برای آشنایی و تسلط بر این نرم افزار می توانید از کتاب آموزش نرم‌افزار واژه پرداز Word  یا فیلم آموزشی چگونه در Word حرفه‌ای شویم استفاده کنید.

کتاب آموزش نرم افزار واژه پرداز Word
کتاب آموزش نرم افزار واژه پرداز Word

بسته جامع آموزشی چگونه در نرم افزار Word حرفه ای شویم؟!

4-Excel  يک نرم‌افزار صفحه‌گسترده (Spread Sheet)  است. از نرم‌افزار Excel برای محاسبات رياضی، آماری و رسم انواع نمودار استفاده می‌شود.

برای آشنایی و تسلط بر این نرم افزار می توانید از کتاب آموزش نرم‌افزار صفحه گسترده اکسل Excel یا فیلم آموزشی چگونه در اکسل حرفه‌ای شویم استفاده کنید. همچنین از دو کتاب آموزش اکسل پیشرفته و آموزش توابع کاربردی و پیشرفته اکسل نیز می توانید استفاده نمایید.

پکیج جامع کتابهای اکسل مجموعه بیتبسته چگونه در اکسل حرفه ای شویم آکادمی اشکاوند

5-برنامه Access که دوره پنجم می‌باشد يک بانک اطلاعاتی پيشرفته بوده و قدرت آناليز داده‌های مختلف را دارا می‌باشد و محاسبات و تنظيم نمودارها و مطالبی از اين دست از ديگر کارائي‌های آن هست.

6-برنامهPower Point  يکي از برنامه‌هاي بسته نرم‌افزاريOffice  به شمار مي‌رود که با آن مي‌توانيد مجموعه اسلايدهايي که متن را با متن‌هاي رسم شده Clipart، عکس، صدا، تصوير و حتي جلوه‌‌هاي ويژه متحرک نمايش دهيد.

برای آشنایی و تسلط بر این نرم افزار می توانید از کتاب آموزش نرم‌افزار پاورپوینت powerpoint یا فیلم آموزشی چگونه در پاورپوینت حرفه‌ای شویم استفاده کنید.

بسته آموزش پاورپوینت آکادمی اشکاوندکتاب آموزش پاورپوینت اشکاوند راد

7-دوره هفتم از مهارت‌ها،  آموزش کامل اينترنت و طرز استفاده از آن هست و همچنين در اين دوره شبکه و توپولوژي‌های آن و طرز راه اندازی آن‌ها نيز توضيح داده مي‌شود.

1 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
0
سلام دوست عزیز، خوشحال میشم نظرتو بدونمx