انتشارات و آکادمی آموزشی اشکاوند

لوگوی سایت ایمان اشکاوند راد
چرا باید اکسل یاد بگیریم

چرا باید اکسل را یاد بگیریم؟

سلام دوستان

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا باید نرم‌افزار اکسل را یاد بگیریم. همان طور که می دانید با رشد فناوریهای نوین و نفوذ کامپیوتر در اکثر رشته ها و مشاغل امروزه بسیاری از کارها از شکل سنتی به شکل دیجیتال تغییر کرده اند. لذا امروزه داشتن مهارت کار با کامپیوتر و نرم افزار اکسل یک امر ضروری است.

نرم افزار اکسل چیست؟

نرم افزار اکسل یک نرم افزار صفحه گسترده است نرم افزارهای صفحه گسترده به نرم‌افزارهای گفته می‌شود که از تعداد زیادی سلول تشکیل شده اند. که کاربران می توانند داده های خود را در داخل آنها قرار دهند و بر روی آن ها عملیات های ریاضی و محاسباتی انجام دهند، نمودارهای زیبا و کاربردی را به راحتی رسم کنند و به تجزیه و تحلیل داده ها بپردازند.

نرم افزار اکسل

چرا اکسل؟

نکته بعدی این است که اگر شما نرم افزارهای مختلف را بررسی کنید متوجه می شوید در بسیاری از آنها یکی از خروجی ها یا ورودی اطلاعات به آن نرم افزار، فایل اکسل است. خود این موضوع دلیلی بر اهمیت این نرم‌افزار و جایگاه آن در بین نرم افزارهای دیگر است.

در واقع نرم افزار اکسل یک نرم‌افزار میانجی برای نرم‌افزارهای دیگر عمل می کند که می تواند داده ها را از آنها دریافت و بر روی آنها تجزیه و تحلیل انجام دهد و همچنین پس از تغییرات آن را به نرم افزارهای دیگر انتقال داد.

کارمندان شرکتها و سازمانها، حسابداران و مدیران، مهندسین و بسیاری از مشاغل و کسانی که در این امور مشغول فعالیت هستند برای پیشبرد امور روزمره خود از نرم افزار اکسل استفاده می کنند.

به طور مثال نرم افزار اکسل برای یک حسابدار همانند یک آچار برای یک مکانیک است و همان طور که مکانیک بدون آچار قادر به تعمیر خودرو نمی باشد یک حسابدار نیز بدون این نرم افزار و نرم افزارهای مالی در انجام امور خود با مشکلات مختلفی روبرو خواهد شد. این موضوع درجه اهمیت یادگیری این نرم‌افزار را بهتر مشخص می کند.

با اکسل سرعت انجام کارهاتو میتونی افزایش بدی.

با اکسل دقت محاسباتتو میتونی افزایش و خطاهاتو کاهش بدی.

به کمک اکسل خیلی سریع و راحتتر میتونی تصمیم گیری کنی.

اکسل و استخدام

نکته بعدی اینکه شما اگر بخواهید استخدام شوید یاد داشتن این نرم‌افزار و نرم افزار های دیگری مانند ورد و پاورپوینت امتیاز مثبتی برای شما محسوب می شود و اگر تمایل دارید که در هنگام استخدام و انتخاب یک شغل امتیاز بالاتری نسبت به بقیه داشته باشید یا اگر مشغول به کار هستید تمایل دارید که جایگاه شغلی خود را ارتقا دهید با فراگیری این نرم افزار و ارتقاء سطح دانش شما نسبت به آن می‌تواند کمک بزرگی به شما در این زمینه کند. تسلط کافی به نرم افزار اکسل امروزه یکی از بخشهای جدایی ناپذیر مهارتهای شغلی هر فرد است به شکلی که در هر شرکت یا سازمان توانایی کار با رایانه توانایی کار با اکسل را نیز شامل می شود.

همچنین هر چه شما در این نرم‌افزار مهارت بیشتری داشته باشید می توانید اموری که به شما سپرده می شود را در مدت زمان کمتر و با کیفیت بالاتری انجام دهید. لذا می توانید پروژه های بیشتری را در مدت کوتاه بپذیرید و درآمد بیشتری نیز داشته باشید.

همه جا و تقریبا در هر کاری نیاز به مهارت اکسل دارن و میتونی راحتتر استخدام بشی و شغلی که داری بهتر حفظش کنی.

چگونه و کجا اکسل را یاد بگیریم

اکسل قابلیت های بسیار زیادی دارد بنابراین زمان و نحوه یادگیری آن به شغل و مهارت های فعلی شما بستگی دارد. برای یادگیری اکسل می‌توانید به سه روش عمل کنید

شما می توانید در روش اول به شکل خودآموز با مطالعه کتابهای آموزشی و مشاهده آموزشهای اینترنتی Excel و تمرین به یادگیری این نرم افزار نیز بپردازید.

سه کتاب آموزش نرم افزار صفحه گسترده اکسل و کتاب آموزش توابع کاربردی و پیشرفته اکسل و کتاب اکسل پیشرفته تالیف اینجانب نیز می تواند به شما عزیزان در یادگیری خودآموز این نرم افزار جامع و کاربردی کمک کند. در این کتابها مطالب به همراه مثال و همراه با تصاویر گام به گام توضیح داده شده است.

کتاب آموزش نرم افزار اکسل نسخه جدید

کتاب آموزش توابع کاربردی و پیشرفته اکسلکتاب اکسل پیشرفته اشکاوند

روش دوم شرکت در کلاس های حضوری یا کلاسهای آنلاین است اگر فرصت کافی برای شرکت در کلاسهای آموزشی به شکل آنلاین یا حضوری را ندارید می‌توانید از روش سوم استفاده نمایید.

آکادمی آموزشی اشکاوند بسته ی آموزشی خوبی در مورد آموزش جامع نرم افزار اکسل از مقدماتی تا متوسط را تولید کرده و شما عزیزان میتوانید این بسته را تهیه کرده و هر زمان که فرصت داشتید فیلم های آموزشی را مشاهده کنید و باره این فیلم ها را ببینید و تمرین کنید تا به خوبی به نرم افزار اکسل مسلط شوید. همچنین برای هماهنگی برای کلاس های آنلاین یا خصوصی می توانید با شماره تلفن 09305936340 تماس بگیرید.

بسته آموزش جامع نرم‌افزار اکسل اشکاوند

در پایان توصیه می کنم اگر نرم افزار های Word و پاورپوینت را نیز بلد نیستید یا مهارت کافی در آنها ندارید حتما آنها را نیز یادبگیرید و  اگر می خواهید در شغل و کسب و کار خود موفق باشید از یادگیری و تسلط بر نرم افزار اکسل غافل نشوید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید